ASCO acil ve kritik güç transferi ve korunması çözümlerinde Dünya lideridir. Otomatik transfer üniteleri, darbe koruyucular ,yük bankaları ,enerji yönetim sistemleri ,en  kritik endüstriyel proseslere, sağlık komplekslerine , finansal işlem merkezlerine ,bilgi işlem merkezlerine, haberleşme ve internet tabanlı hizmet sağlayıcılara  kadar uzanan  üst sınıf uygulamalardan ,hassas uygulamalar  içeren havaalanları ,metrolar ,müzeler,yüksek katlı ticari yapılar ile yoğun insanın birarada bulunduğu stadyumlar,konser alanları ,kongre merkezleri ,oteller,okullar ,üniversiteler,kütüphaneler,alışveriş merkezleri,yoğun/yüksek katlı  konut komplekslerinde  Dünya’da sayısız referansların sahibidir.

Son 130 yıl boyunca sadece kritik güç sistemleri  alanında ürünler geliştirmiştir. Ülkeler ölçeğinde 24 saat içinde servis verebilmek için gereken yapılanma içine girmiştir.

ASCO , Firetrol markalı ürünleri ile yangın transferi ve yolverme konularında 40 yılı aşkın zamandır çalışmakta olup, 2012 yılından itibaren Avtron ve Froment yük bankası markalarını bünyesine katmıştır.